رسائل دعم من عموم العالم لمؤتمر المقاومة الإيرانية فى باريس

الخميس 15 يونيه 2017   8:42:00 م - عدد القراء 91

رسائل دعم من عموم العالم لمؤتمر المقاومة الإيرانية فى باريس
الکساندرا مندس - نماینده پارلمان فدرال کانادا از حزب حاکم لیبرال

به شورای ملی مقاومت ایران و رئیس‌جمهور منتخب آن خانم رجوی به‌خاطر برنامه ده ماده‌یی‌اش که تغییر واقعی را به ایران می‌آورد تبریک می‌گویم و امیدواریم ایران بار دیگر جای خود را در صحنه بین‌المللی پیدا کند.

به‌عنوان یک زن، برایم دلگرم‌کننده است که برابری جنسیتی و جدایی دین از دولت، سنگ بنای این برنامه است که نمونه‌یی برای همه کشورهای منطقه به‌شمار می‌رود. امسال در حالی که ما 150مین سال تأسیس کانادا را جشن می‌گیریم، بر ارزش‌هایی که برای همه ما بسیار عزیز هستند، تأکید می‌کنیم. خواسته شما برای همین ارزش‌ها در گردهمایی اول ژوئیه شما در پاریس، آرزویی است که من از صمیم قلب از آن حمایت می‌کنم. باشد که بهترین گردهمایی را داشته باشید.

دکتر قاضی تیسیر تمیمی (فلسطین)

در ماه مبارک رمضان، ما بر همبستگی بین انقلاب فلسطین که برای آزادی فلسطین تلاش می‌کند، با مقاومت ایران به رهبری خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده ( مقاومت) برای آزادی مردم ایران از رژیم ولایت‌فقیه، تأکید می‌کنیم. رژیمی که تروریسم را به همه نقاط منطقه صادر می‌کند، به سوریه و یمن و عراق و لبنان و دیگر خلق‌های (منطقه). موفقیت انقلاب ایران و آزادی تهران از دست باند گمراه رژیم ولایت‌فقیه، حتماً منجر به آزادی بیت‌المقدس و همچنین آزادی دمشق از دست رژیم استبدادی بشار اسد خواهد شد. حمایت توده‌های مردم ایران و کشورهای دیگر از گردهمایی سالانه مقاومت ایران در اول ژوئیه آینده در پاریس، حمایت از مقاومت ایران و حمایت از همه انقلاب‌های عربی و مردمی است که برای آزادی میهنشان از دست رژیم‌های استبدادی و دیکتاتوری تلاش می‌کنند. با تشکر و خداوند به شما خیر و برکت بدهد.

کریسیتان سیمرمن - رئیس دفتر حقوق‌بشر و امور اقلیتها در برلین

من عضو هیأت‌رئیسه کمیته آلمانی همبستگی برای یک ایران آزاد هستم، گردهمایی بزرگ پاریس (در اول ژوئیه) یک برنامه بی‌نظیر است و دو هدف را دنبال می‌کند:

هدف اول، این یک برنامه بزرگ برای دفاع از آزادی و دموکراسی است و هدف دوم این‌که یک تظاهرات بزرگ است که به براندازی رژیم ایران فراخوان می‌دهد.

جامعه بین‌المللی و عموم شهروندان آزاد در حال حاضر اتفاق‌نظر دارند که رژیم ایران حکومتی است که صلح جهانی را به مخاطره انداخته است. نه تنها در ایران حقوق‌بشر را نقض و پایمال می‌کند، بلکه در کشورهای همسایه و کل جهان هم باعث ناامنی است و تروریسم را به‌لحاظ مالی تأمین می‌کند. هر روز کشورهای بیشتر و رهبران و حامیان دموکراسی بیشتری به این نتیجه می‌رسند که این رژیم باید سرانجام سرنگون شود. ایران شایسته آزادی و دموکراسی است و این در گردهمایی پاریس به خوبی نشان داده خواهد شد. گردهمایی بزرگ پاریس که سالانه برگزار می‌شود و یک تظاهرات عالی است، به ما و به هر کس که در آن مشارکت می‌کند نشان خواهد داد، یک جنبش و یک مقاومت وجود دارد که قوی و سازمان‌یافته است و پتانسیل برقراری یک ایران آزاد را دارد. هر کس که در آن مشارکت کند، نه تنها همبستگی خود را با این افراد و جنبش نشان می‌دهد، بلکه خودش هم جزیی از این جنبش می‌شود و به‌عنوان یک حامی دموکراسی در برقراری یک ایران آزاد نقش ایفا می‌کند.

شما (در این گردهمایی) افراد بی‌شماری را ملاقات خواهید کرد؛ صدها تن از سیاستمداران برجسته که همگی در یک امر هم‌نظر هستند و آن این است که ایران باید آزاد شود و ضروری است که ما یک جنبش قوی برای آزادی و دموکراسی داشته باشیم.
تتواصل مواقف الدعم والتضامن من قبل شخصيات سياسية وبرلمانية من عموم العالم مع التجمع السنوي للمقاومة الايرانية وفيما يلي بعض من مواقف الدعم:الکساندرا مندس – عضوة البرلمان الاتحادي الكندي من الحزب الليبرالي الحاكمأهنئ المجلس الوطني للمقاومة الايرانية ورئيسة الجمهورية المنتخبة من قبل المقاومة السيدة مريم رجوي بمشروعها ذات المواد العشر حيث يجلب تغييرا حقيقيا لايران ونتمنى أن تستعيد ايران مرة أخرى مكانتها على الصعيد الدولي. 

من دواعي سروري أن أرى بصفتي امرأة المساواة بين الجنسين وفصل الدين عن الدولة تشكلان الحجر الأساس في هذا المشروع مما يعد انموذجا لكل دول المنطقة. في هذا العام الذي نحتفل بمناسبة العام الـ150 من تأسيس كندا نشدد على القيم التي عزيزة علينا. ان طموحاتكم لهذه القيم في تجمع الأول من يوليو في باريس هي أمنيات أدعمها أنا من صميم القلب.

الدكتور القاضي تيسير التميمي (فلسطين)
في هذه الأمسية الرمضانية نحن نؤكد على التضامن بين الثورة الفلسطينية التي تسعى لتحرير فلسطين والمقاومة الايرانية بزعامة الاخت الرئيسة المنتخبة مريم رجوي لتحرير الشعب الايراني من نظام ولاية الفقيه. هذا النظام الذي يصدّر الارهاب الى كل مكان في المنطقة، الى شعوب سوريا واليمن والعراق ولبنان وغيرها من الشعوب نؤكد أن نجاح الثورة الايرانية وتحرير طهران من هذه الطغمة الضالة، نظام ولاية الفقيه، سيؤدي حتما الى تحرير بيت المقدس كما دمشق من نظام الاستبداد، نظام بشار الأسد. نعم وأدعو جميع الجماهير الايرانية وغير الايرانية أن تدعم الاحتفال السنوي للمقاومة الايرانية في باريس هنا في أول شهر يوليو القادم باذن الله، لأن دعم هذا الاحتفال وهذا المهرجان هو دعم للمقاومة الايرانية ودعم لكل الثورات العربية والشعوب التي تسعى لتحرير أوطانها من النظم الاستبدادية والديكتاتورية. وشكرا وبارك الله فيكم.
كريستيان سيمرمن رئيس مكتب حقوق الانسان وشؤون الأقليات في برليناني عضوة في الهيئة الرئاسية للجنة الألمانية للتضامن من أجل ايران حرة. ان تجمع باريس الضخم في الأول من يوليو هو برنامج لا مثيل له ويتابع هدفين: الأول: هذا البرنامج الحاشد يأتي للدفاع عن الحرية والديمقراطية والثاني أنه تظاهرة كبيرة تدعو الى اسقاط النظام الايراني.انكم ستلتقون في هذا التجمع أفرادا عديدين، مئات من السياسيين البارزين حيث يتفقون على أمر واحد وهو ضرورة أن تكون ايران حرة وأن تكون لدينا حركة قوية من أجل الحرية والديمقراطية.
تعليقات